۱۴۰۱/۱۰/۲۶

خسارت شدید سرما به بازار میوه و تره بار مشهد

در پی برودت هوا ، کاهش بی سابقه دما و قطع گاز در میادین میوه و تره بار مشهد، هزار تن انواع محصولات کشاورزی در خراب شد و خسارت زیادی به کسبه وارد شد.
دلیل این مسئله نیز قطع گاز میدان بار مرکزی مشهد است. فروشنده ها می‎ گویند با وجود نقش مهمی که میدان بار در تأمین میوه و سبزیجات شهر دارد، شرکت گاز بدون توجه به این موضوع، گازشان را قطع کرده و همین مسئله سبب شده است بخش درخورتوجهی از محصولات آن ها خراب شود.
در این میان، شدت سرما سبب شده است برخی غرفه ها نیز به خرید گازوئیل و سوزاندن آن برای گرم کردن غرفه هایشان روی آورند؛ کاری که البته پرریسک است و احتمال به وجود آمدن حوادث ناگوار را دارد. اما غرفه داران می‎ گویند چاره ای نداریم. وقتی همه میوه ها جلوی چشممان دارد خراب می شود و همه سرمایه ای که داریم درحال نابودی است، چه کار کنیم؟ باید همین میزان محصول را نگه داریم تا بتوانیم در روزهای آینده جواب طلبکاران را بدهیم.
استفاده از پلاستیک، از دیگر روش هایی بود که غرفه داران برای حفظ محصولاتشان به آن روی آورده بودند.هرچند خودشان می‎ گفتند در تأثیرگذاری این روش به دلیل شدت سرما تردید دارند.
اما خیلی از غرفه داران خواهان یک روش جایگزین در مقابل قطع گاز ، برای جلوگیری از خسارت بیشتر به محصولات خود هستند.
شهر مشهد در چند روز گذشته تا دمای منفی 18 درجه را تجربه کرد.

عکاس: محمدحسن صلواتی

نظر شما

گزارش های اخیر

آیین معرفی برگزیدگان جشنواره داستان کوتاه نقش آفرینی زن مسلمان ایرانی

آیین معرفی برگزیدگان جشنواره داستان کوتاه نقش آفرینی زن مسلمان ایرانی صبح امروز درسالن همایش کتابخانه مرکزی امام خمینی (ره) برگزار شد.

سعید گلی ۱۴۰۱/۱۱/۱۰

اجتماع بزرگ فرزندان حاج قاسم

اجتماع بزرگ فرزندان شهید حاج قاسم سلیمانی امروز جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱ با حضور کودکان و نوجوانان و خانواده هایشان در بوستان پردیس مشهد برگزار شد .

میلاد سمنگانی ۱۴۰۱/۱۱/۰۷

آغاز عملیات اجرایی احداث پارک خطی اسماعیل‌آباد

مراسم آغاز عملیات اجرایی احداث پارک خطی اسماعیل‌آباد و آیین بهره برداری رسمی از پل شهید اشکذری صبح امروز با حضور جمعی از مسئولین برگزارشد.

سعید گلی ۱۴۰۱/۱۱/۰۶