۱۳۹۹/۰۴/۰۹

وضعیت، بالاتر از قرمز

با گذشت بیش از چهار ماه از ورود ویروس کرونا به کشور و علی رغم تمام محدودیت های ایجاد شده در چند ماه اخیر، این روزها، مشهد در شرایط قرمز به سر می برد .
طبق اعلام دبیر کارگروه مراقبت و درمان کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی، شهر مشهد از مرحله قرمز عبور کرده و «هشدار بسیار بالا» اعلام شده است.
آمار روزانه تعداد مراجعه‌کنندگان بیشتر از عدد ۱۲۰ تا ۱۵۰ نفر هست که بستری می‌شوند که این زنگ خطر محسوب می‌شود.
براساس اعلام وزارت بهداشت در 24 ساعت گذشته 162 بیمار در اثر کرونا جان باختند؛ این آمار رکوردی تازه از لحاظ تعداد کشته ها در ایران به حساب می آید.
احتمال بازگشت محدودیت‌ها برای پیشگیری از شیوع بیشتر این بیماری ویروسی همه‌گیر مطرح است.
با حضور در فضای شهر و عکاسی از فضای جامعه متوجه این موضوع شدم که نیمی از مردم به تذکر ها آنقدر توجه ندارند و کرونا را اصلا جدی نگرفته اند، مشغول کارهای روزمره خود هستند، در خیابان و محل های عمومی بدون ماسک حاضر می شوند و حتی خیلی راحت به بستنی خوردن و آبمیوه نوشیدن مشغول هستند.
در عین حال خیلی از مردم هم با ماسک و رعایت فاصله های اجتماعی مشغول کارهای روزانه خود هستند.
این در حالیست که بیمارستان های مشهد شلوغ ترین روزهای خود را تجربه میکنند و تقریبا تخت خالی برای بیماران کرونایی کم یاب شده است .
تمام تصاویر با استفاده از فیلتر قرمز عکاسی شده است.

نویسنده و عکاس: محمدحسن صلواتی

نظر شما

گزارش های اخیر

روستای حاجی بیگی

در این روستا کوچه ای بن بست نیست، بوی خوش طبیعت و کاهگل خانه ها بعداز آب وجارو کردن صبحگاه خون تازه ای است در رگهای روستا.این توصیف کوتاه وصف حال حاجی بیگی روستایی...

مرضیه میرنژاد ۱۳۹۹/۰۴/۲۳

زائران مجازی

موبایل‌ها را طوری گرفته بودند دست‌شان که انگار تنِ آدم‌های دل‌تنگ را روی دوش می‌کشاندند. در نگاه اول، توی صحن‌‌ها، مثل هرسالِ ولادت شلوغ نیست، ولوله نیست ولی این‌بار...

محمدحسن صلواتی ۱۳۹۹/۰۴/۱۳

ساکنینِ کوچ

روستای چرم کهنه در 170کیلومتری شمال مشهد و 18 کیلومتری غرب کلات قراردارد. این منطقه دارای موقعیت کوهستانی خوش آب و هوا و طبیعت زیبا می باشد. در دل دشت ها و دره...

مرضیه میرنژاد ۱۳۹۹/۰۴/۰۳